20 dni w Mariupolu – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
14-02-202416:55
20 dni w Mariupolu – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych ma zaszczyt i przyjemność objąć patronatem nominowany do Oskara dokument „20 dni w Mariupolu” w reż. Mścisława Czernowa, który trafi na ekrany kin studyjnych 8 marca 2024 roku w dystrybucji Festiwalu WATCH DOCS. W związku z rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę (24 lutego) dystrybutor zachęca do organizacji przedpremierowych już w najbliższym tygodniu.

Dokument, który przyniósł swoim twórcom nagrodę Pulitzera, to zwycięzca najważniejszych festiwali filmowych na świecie, takich jak Sundance, CPH:DOX czy IDFA. Film docenili również polscy widzowie – publiczność i jurorzy Konkursu głównego 23. MFF WATCH DOCS.

20 dni w Mariupolu” to wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady tytułowego miasta z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który pozostał w nim do końca.


To filmowe dzieło zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną trzyma w napięciu od pierwszych minut aż po finał. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Czernow i ekipa nie czynią tego jednak, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata.

Film tylko dla widzów dorosłych.

„20 dni w Mariupolu”

(94′ 2023 Ukraina, reż. Mścisław Czernow)

strona www | materiały promocyjnefacebook | instagram

Film z napisami polskimi, angielskimi oraz ukraińskimi.

Dystrybucja: Festiwal WATCH DOCS, Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Partnerzy pokazów:

Nowa Polszcza, Centrum Mieroszewskiego, Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Współfinansowanie 24. MFF WATCH DOCS:

Miasto Stołeczne Warszawa, Unia Europejska (“Kreatywna Europa” MEDIA).

Film jest dostępny w formacie DCP do pobrania z serwera (suplement PL-EN-UA – zawsze dwie linie – górna, biała – tłumaczenie polskie – dolna, żółta – angielskie/ukraińskie).

Szczegółowe informacje o organizacji pokazów można uzyskać pod adresem dystrybucja@watchdocs.pl.