24. edycji przeglądu „Kino na Granicy”

wróć
19-04-202216:09
24. edycji przeglądu „Kino na Granicy” – Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Stowarzyszenie Kin Studyjnych dołączyło w tym roku do grona partnerów 24. edycji przeglądu „Kino na Granicy”

„Kino na Granicy” to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, za to po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie. Miasto podzielone rzeką Olzą łączy most Przyjaźni symbolizując jednocześnie ideę festiwalu. Od samego początku, czyli od 1999 roku celem „Kina na Granicy” jest wzajemne promowanie kina środkowoeuropejskiego po obu stronach granicy.

Projekcjom filmowym towarzyszą koncerty, wystawy, dyskusje i spotkania z twórcami oraz warsztaty. Bogaty i oryginalny program „Kina na Granicy” oraz niepowtarzalny klimat festiwalu zaskarbił serca tysięcy fanów i został doceniony przez środowisko filmowe licznymi nagrodami.

Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo interesująco, zarówno dla ludzi kina i kultury – co roku licznie obecnych na festiwalu, jak i stałych i nowych widzów Przeglądu. W programie znajdą się premiery filmów z Polski i Czech, autorskie cykle i retrospektywy cenionych w regionie i na świecie, nagradzanych najważniejszymi filmowymi nagrodami twórców. 

Start już 29 kwietnia!

Szczegóły na stronie: https://www.kinonagranicy.pl/