2. Forum Edukacji Filmowej. Tak było…

wróć
05-04-202310:42
2. Forum Edukacji Filmowej. Tak było… – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

2. Forum Edukacji Filmowej odbyło się w dniach
28-30 marca 2023 r. w kinie Muza w Poznaniu

Podtrzymujemy wiarę w moc kina!

Tegoroczne wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Serdecznie dziękujemy wspaniałym gospodyniom/gospodarzom II Forum Edukacji Filmowej Kinu Muza w Poznaniu,  partnerom – Estradzie Poznańskiej, miastu Poznań, Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Creative Europ Desk Polska, wszystkim uczestniczkom/uczestnikom, gościniom/gościom, prelegentkom/prelegentom, edukatorkom/edukatorom i prowadzącym, którzy profesjonalnie moderowali trudne rozmowy i czuwali nad porządkiem harmonogramu , oraz, rzecz jasna, wspaniałemu i niepowtarzalnemu zespołowi kina Muza: bileterkom/bileterom, kasjerkom, mistrzowi operatorki a także fotografom i ekipie od cateringu, którzy otworzyli swoje serca i otoczyli nas najlepszą opieką!

W liczbach wyglądało to tak. Podczas 3 intensywnych dni, ponad 130 akredytowanych wzięło udział w 5 panelach dyskusyjnych, wysłuchało z uwagą 5 wykładów, brało aktywny udział w 3 warsztatach. Wspólnie zapoznaliśmy się z prezentacjami 4 programów edukacyjnych i 8 ofertami dystrybucyjnymi, podziwialiśmy energię kiniarzy prezentujących niestandardowe działania edukacyjne w 2 blokach Casy Study i obejrzeliśmy 3 przedpremierowe filmy. Tematem, który nas wszystkich rozgrzał, było budowanie świadomej widowni w kinach studyjnych, gdzie do dyskusji włączył się dyrektor PISF Pan Radosław Śmigulski.

II Forum Edukacji Filmowej odbyło się w Poznaniu, w dniach 28-30 marca 2023 roku. W konferencji wzięły udział osoby realizujące w różnym zakresie idee edukacji w kinach studyjnych. Wśród celów Forum istotna była próba udzielenia odpowiedzi na pytanie jak sprawić, by edukacja nie była nudna? Jakie możliwości edukacyjne dają nam nowe technologie i jak skutecznie trafić do młodej widowni? Podpowiadaliśmy jak budować lojalną widownię kinową? W jaki sposób współpracować z nauczycielami. Możliwość opowiedzenia o  trudnościach dawała każdej ze stron szansę poznania perspektywy pozostałych uczestników. W każdym z bloków dyskutanci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oprócz pytań i szukania na nie odpowiedzi, połączyło nas wspólne pragnienie wypracowania praktycznych ale też innowacyjnych i atrakcyjnych pomysłów oraz rozwiązań, które mogą być wykorzystywane w wielu kinach studyjnych w całej Polsce.

Było intensywnie i inspirująco!

Wszystkich obecnych na II Forum Edukacji Filmowej, których zainteresowała idea realnej edukacji w kinach studyjnych, zachęcamy do nawiązywania i utrzymywania kontaktów, dzielenia się doświadczeniami i wzajemnego inspirowania.

II Forum Edukacji Filmowej pokazało, że o przyszłości edukacji w kinach można myśleć wspólnie – wystarczy stworzyć do tego dobrą i przyjazną dla wszystkich przestrzeń.

I już możemy powiedzieć, do zobaczenia w przyszłym roku na III Forum Edukacji Filmowej!

Bądźcie z nami, bo warto!

Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

fot. Maciej Zakrzewski