3. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

wróć
03-10-202311:02
3. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Zbliża się 3. edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych!

Wydarzenie, które powstało tuż po pandemii z miłości do kin z autorską atmosferą, i przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy, już trzeci rok z rzędu dostarcza wszystkim miłośnikom dobrego kina wielkich filmowych emocji.

W ramach tegorocznej odsłony Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych, która odbędzie się w dniach 16-22 października 2023 r. w 13 kinach studyjnych w całej Warszawie, można spodziewać się dobrych doświadczeń nie tylko filmowych.

Pokażemy filmy różnych gatunków i stylów, nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach m.in polskiego kandydata do Oscara film jak malowanie czyli „Chłopi”, czy nagrodzoną w Cannes magiczną opowieść „La Chimera”. Dzięki współpracy z Instytutami Kultury w programie nie zabraknie także międzynarodowej klasyki: nagrodzone Cezarem jedno z największych szaleństw lat 70-tych – „Aguirre, gniew Boży” Wernera Herzoga, nominowana do Oscara zachwycająca komedia „Miłości Blondynki” Miloša Formana czy wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO niemej wersji historii o słowackim zbójniku, który żył dziko, umarł młodo „Janosik”, a którą wyświetlimy z muzyką na żywo.

Tradycyjnie zapraszamy na cieszące się niesłychaną popularnością, spotkania z twórcami. Będzie można liczyć na konkursy z niespodziankami, wystawy i panele dyskusyjne sprzyjające wymianie opinii! A jeśli odważycie się wziąć udział w grze miejskiej, gwarantujemy niezapomniane wrażenia i upominki dla uczestników. A wszystko to w festiwalowej atmosferze, która jest doskonała okazją do spotkania innych pasjonatów filmu.

W tym roku spotykamy się w kinach: Amondo, Atlantic, Elektronik, Iluzjon, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Kino na boku, Stacja Falenica, U-Jazdowski oraz Wisła.

Bilety na seanse w cenie 13, 15 lub 20* zł. Na spotkania z twórcami orz pozostałe wydarzenia wstęp wolny (za pobraniem bezpłatnej wejściówki lub po uprzednim zapisaniu). *info na www poszczególnych kin.

Szczegółowy program opublikujemy wkrótce! Będzie on dostępny online: na stronie stowarzyszenia kin studyjnych, w poszczególnych kinach i na profilu FB wydarzania.

Organizator: Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Partnerzy: Goethe Instytut, Słowacki Instytut w Warszawie, Czeskie Centrum, Instytut Camoesa
Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.
Patroni medialni: Filmawka, Klatki na oczach. Blog Roberta Siwczyka, Pełna Sala.
Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet

Program 3. Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych (plik PDF)