42. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film

wróć
05-06-202320:01
42. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

12 czerwca rusza 42. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

To najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć same debiuty.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych partneruje temu wydarzeniu.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych będzie wybierać najlepszy film w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych.

Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Kin Studyjnych w kategorii najlepszy debiut pełnometrażowy to wsparcie dystrybucji tytułu w kinach Sieci Kin Studyjnych w wysokości 5 000,00 zł brutto  (pięć tysięcy złotych).

Poznajcie naszych jurorów:

Katarzyna Hardej

Animatorka kultury. Miłośniczka kina. Koordynatorka DKF Zbyszek, jednego z najstarszych klubów w Polsce, działającego od 1967 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Organizatorka przeglądów filmowych w Kinie Sokół, pomysłodawczyni i szefowa SokoLove Film Festival. Jurorka Nagrody Polskiej Federacji DKF “Don Kichot” podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 2021 roku członkini Rady Sieci Kin Studyjnych. Jeśli nie ogląda filmów – czyta i recenzuje książki.

Jan Lubaczewski

kierownik artystyczny kina Amondo w Warszawie. Pasjonat kina oraz włoskiego futbolu.

Jarosław Skulski

absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od grudnia 2008 roku kierownik Działu Edukacji Filmowej w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, gdzie programuje kino studyjne Fenomen. Autor programów edukacji filmowej: Świętokrzyska Akademia Filmowa (dla kieleckich i świętokrzyskich szkół i przedszkoli), oraz Akademia Filmowa 60+ (dla słuchaczy Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku i Kieleckiego Uniwersytetu III Wieku Ponad Czasem). Jest także prelegentem w ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prowadzone przez niego kino należy do Sieci Kin Studyjnych i sieci Europa Cinemas. Dwukrotny laureat Świętokrzyskiej Nagrody Kultury przyznawanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W 2017 roku otrzymał tytuł Kiniarz roku, przyznany przez organizatorów Ogólnopolskiej Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych. Laureat Nagrody Prezydenta Kielc za rok 2018 oraz Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za 2018 rok w kategorii: Kino.

Festiwal potrwa do 17 czerwca.