Apel do Parlamentu Europejskiego – zachowanie różnorodności i terytorialności

wróć
11-12-202314:33
Apel do Parlamentu Europejskiego – zachowanie różnorodności i terytorialności – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych będące członkiem CICAE – Międzynarodowej Konfederacji Kin Niezależnych – przyłączyło się do Apelu skierowanego do Członków Parlamentu Europejskiego w sprawie zachowania geoblokady na terenie Unii Europejskiej.

Zasady terytorialności grają zasadniczą rolę w zachowaniu wyjątkowej różnorodności kulturowej i zrównoważonego rozwoju gospodarczego ekosystemu audiowizualnego. Zbliża się decydujące głosowanie w Parlamencie Europejskim, rozstrzygające, czy należy zakazać wyłączności terytorialnej w Unii Europejskiej. Decyzja ta przyniesie znaczące skutki dla kondycji ekonomicznej całego sektora audiowizualnego ze szczególnymi konsekwencjami dla niezależnych kin oraz dystrybutorów.

We współpracy z Koalicją Audiowizualną, która zrzesza przedstawicieli wszystkich branż audiowizualnych, zdecydowanie nalegamy, aby posłowie do Parlamentu Europejskiego sprzeciwili się wezwaniom do włączenia usług audiowizualnych w zakres rozporządzenia UE w sprawie Geo-blockingu i głosowali za zachowania bogatej różnorodności kulturowej i językowej Europy.

Wynik głosowania może destrukcyjnie wpłynąć na obraz dystrybucji w Polsce, dlatego zachęcamy, by wesprzeć nasz apel. Aby to zrobić proszę kliknąć w poniższy link, aby jak najszybciej przesłać zgłoszenie swojej instytucji.

Link do rejestracji:  https://form.jotform.com/233374182447358

Dziękujemy za zaangażowanie w ochronę integralności kulturowej i zrównoważonego rozwoju gospodarczego europejskiego krajobrazu audiowizualnego.

Więcej szczegółów w załączniku:

Geobloking Joint Industry Statement (plik PDF)