DO KINA I NA FILM – podcast

wróć
02-06-202320:17
DO KINA I NA FILM – podcast – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Startujemy z pierwszym w Polsce podcastem, którego bohaterami są kina studyjne!

„Do Kina i na Film”! W każdym odcinku posłuchacie brzmienia innego kina, informacji o najnowszych premierach, rozmów z twórcami, dziennikarzami. Dowiecie się również jakie wydarzenia organizuje dla Was Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zapytacie: z jakiego filmu pochodzi ten cytat? Odpowiemy: nie z filmu, a z podcastu!

Poznajcie koncepcję podcastu Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Dźwiękoczuli widzowie doceniają aspekty brzmieniowe filmu. Czasem zamykają oczy, aby w pełni delektować się nie tylko muzyką, ale też samym dźwiękiem. Czy jednak zastanawialiście się, jak brzmią kina studyjne? Czy kinooperatorzy są odporni na biały szum, a kiniarze na dźwięk foteli lub gwar widzów. Dwa razy w miesiącu zaprosimy Was do wysłuchania opowieści dźwiękowej o miejscach, gdzie rodzą się najpiękniejsze emocje oraz szczególne wspomnienia. Odkryjemy przed Wami tajemnice Waszych ulubionych kin. W reporterskim podcaście posłuchamy brzmienia kina, ale opowiemy też o najnowszych premierach. Porozmawiamy z twórcami filmów, aktorami, dziennikarzami oraz dowiemy się, jakie wydarzenia organizuje dla nas Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Podcast „Do kina i na film” to nie tylko recenzje, rozmowy, ale też dźwiękowy obraz kin studyjnych oraz opowieść o ich historii i tajemnicach, społeczności, która je tworzy.

„To wielka frajda móc zajrzeć, tam gdzie wzrok bywalczyni kameralnych kin nie sięga i posłuchać przestrzeni, w których z każdą klatką filmu wybrzmiewa historia o kinach studyjnych. Tak… wybrzmiewa, bo kina nie tylko kojarzą się z obrazem. To także miejsca, w których zaklęte są najbardziej sentymentalne dźwięki. W niektórych są charakterystycznie skrzypiące fotele, w każdym słychać biały szum, który świadczy o tym, że film poszedł. Kabina projekcyjna i sala kinowa to skupiska wrażeń dźwiękowych, na nich także skupimy się w podcaście” – mówi Beata Kwiatkowska, autorka podcastu.

Podcast będzie publikowany dwa razy w miesiącu na platformach – Spotify, Google Podcast oraz na platformie kin studyjnych Mojeekino.

W pierwszym odcinku o swoich ulubionych kinach opowiadają Katarzyna Figura i Kinga Preis. Ponadto o Sieci Kin Studyjnych, jej misji i wyzwaniach mówi Prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marlena Gabryszewska

Autorką podcastu jest Beata Kwiatkowska reporterka i dziennikarka Radia 357 i miesięcznika KINO, artystka dźwiękowa, autorka reportaży, audio dokumentów i słuchowisk. W radiu i tekstach powstałych dla „Kina” zajmuje się tematyką filmową i reportażem społecznym. Prowadzi audycje, relacje z festiwali filmowych, robi wywiady z twórcami polskimi i międzynarodowymi, tworzy dokumenty i reportaże audio. Nominowana do nagrody Grand Press w 2016 roku (wspólnie z Olgą Mickiewicz) oraz w 2020 roku. Wraz z Kariną Marusińską zdobyła nagrodę za słuchowisko „Rękoczyny”. Autorka publikacji „20!”, na którą złożyły się rozmowy z artystami i twórcami Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Wierzy w życie pozaradiowe. Jeśli nie ma jej w radiu, to jest w kinie.

Wyruszcie z nami w dźwiękową podróż do miejsc, gdzie rodzą się najpiękniejsze emocje.

Podcast „Do kina i na film” – O magii kin studyjnych – Katarzyna Figura, Kinga Preis i Marlena Gabryszewska. – MOJEeKINO.PL