FANTASTYCZNY MATT PAREY – dofinansowanie

wróć
11-08-202321:46
FANTASTYCZNY MATT PAREY – dofinansowanie – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Bohaterem filmu „Fantastyczny Matt Parey” jest Maciej Parowski – ojciec chrzestny polskiej fantastyki, pisarz, były redaktor naczelny „Fantastyki” i „Nowej Fantastyki”, który stał za wieloma sukcesami polskiego sci-fi. Człowiek, który pozwolił zadebiutować Andrzejowi Sapkowskiemu, a także przez całe lata promował fantastykę w Polsce. Wyszukiwał nowe talenty, szlifował teksty wspólnie z autorami, publikował zagraniczne opowiadania w najstarszym na rynku magazynie poświęconemu fantasy w naszym kraju. Pisał powieści i scenariusze komiksowe; miał ogromny wpływ nie tylko na polski fandom, ale również na polską kulturę.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych ogłasza otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/ prelekcji i promocji seansów filmu „Fantastyczny Matt Parey”. Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 13 000,00 zł ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Dystrybucja Kinowa TVP

Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania, na który składać się będą organizacja spotkania/prelekcji oraz jego promocja wynosi 800,00 zł.

Wnioski o Dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailowa na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Na wnioski czekamy do 8 września. Wkład własny nie jest wymagany.
Seanse objęte dofinansowaniem muszą zostać przeprowadzone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2023 r.

O FILMIE:
Film jest próbą uchwycenia fenomenu Macieja Parowskiego, redaktora stojącego za sukcesami kilku pokoleń pisarzy polskiej fantastyki. Jego biografię obserwujemy na tle burzliwe zmieniającej się historii: od zmagań z PRL, przez przeprowadzenie największego pisma literackiego, okres transformacji, po narodziny internetu i zmierzch słowa drukowanego. O Macieju opowiedzą nam jego współpracownicy, bliscy oraz eksperci science fiction. Ich wspomnienia w zabawny i poetycki sposób komentuje poprzez animowane sekwencje komiksowe alter ego Parowskiego. Matt Parey to cichy bohater drugiego planu w stylu Alfreda z Batmana, bez którego główni bohaterowie nie mogliby działać efektywnie.

„Fantastyczny Matt Parey” – Dystrybucja Kinowa TVP
Reżyseria: Bartosz Paduch
Kraj i rok produkcji: Polska 2022
Czas trwania: 77 min
Polska premiera: 8 września 2023

Lista kin (plik PDF)

KOMUNIKAT nr. 1 z dnia 11.08.2023 (plik PDF)

Formularz wniosku (plik WORD)

Formularz sprawozdania (plik WORD)