Festiwal Debiutów „Młodzi i film” – a na MOJEeKINO przypominamy najlepsze debiuty ostatnich lat

wróć
17-06-202112:30
Festiwal Debiutów „Młodzi i film” – a na MOJEeKINO przypominamy najlepsze debiuty ostatnich lat – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych po raz kolejny zostało Partnerem Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, największej imprezy filmowej, podczas której prezentowany jest dorobek współczesnego polskiego młodego kina, a widzowie mają możliwość oglądania wyłącznie debiutów. W  Koszalinie na przestrzeni lat debiutowali między innymi tak znakomici artyści jak: Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Jan P. Matuszyński, Marcin Wrona, czy Dariusz Gajewski.

Jak piszą twórcy wydarzenia – Festiwal Młodzi i Film to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Debiut dokumentalny, Retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne, ale też spotkania Szczerość za szczerość z ekipami filmów konkursowych.

W tym roku także Jury Stowarzyszenia wyróżni najlepszy film z konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych Nagrodą Stowarzyszenia Kin Studyjnych, która gwarantuje wsparcie dystrybucji zwycięskiego w kinach Sieci Kin Studyjnych.

W tegorocznym składzie jury kin studyjnych znaleźli się Natalia Mackiewicz – absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Pierwsze zawodowe kroki stawiała w branży telewizyjnej, zajmując się zakupami licencji filmowych. A od prawie trzech lat zajmuje się programem w warszawskim kinie studyjnym Kinokawiarni Stacja Falenica.

Robert Skrzydlewski – Prezes Fundacji Wspierania Kultury Filmowej CYRK EDISON, która prowadzi kina studyjne KIKA i Agrafka w Krakowie. Członek Rady Sieci Kin Studyjnych przy Stowarzyszeniu Kin Studyjnych.

Wojtek Drąg – kierownik Kina pod Baranami w Krakowie.
Producent wydarzeń kulturalnych z niemal 20-letnim doświadczeniem.
Specjalista do spraw technicznych i organizacyjnych.
Współpracuje przy produkcji z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce.

40 edycja festiwalu odbędzie się w dniach 14 – 19 czerwca 2021 w koszalińskim kinie Kryterium, które także należy do Sieci Kin Studyjnych.

Z okazji festiwalu Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowało także specjalny przegląd na swojej platformie MOJEeKINO.PL!

Od dziś aż do 19 czerwca zapraszamy do obejrzenia najciekawszych naszym zdaniem debiutów ostatnich lat właśnie z festiwalu Młodzi i Film. W przeglądzie znaleźli się: Magnus von Horn z doskonale oszczędnym „Intruzem”, Bartosz Kruhlik z pulsującą od emocji „Supernovą”, Kuba Czekaj z niekonwencjonalnym „Baby Bump”, Paweł Maślona z brawurowym „Atakiem paniki”, Jagoda Szelc z przemyślaną w każdym calu „Wieżą. Jasny dzień”, Maciej Bochniak z ironicznym i gatunkowym „Disco Polo” oraz Olga Chajdas ze zmysłową „Nina”.

Jednocześnie zapraszamy do #StrefaRozmów, gdzie sukcesywnie będą pojawiać się wywiady z twórcami debiutanckich filmów. Już dziś możecie posłuchać o pierwszych filmowych i reżyserskich doświadczeniach uznanych już twórców jak Jagoda Szelc i Bartosz Kruhlik. A wkrótce o drodze do filmu opowie Paweł Maślona, Maciej Bochniak, Magnus von Horn, Piotr Domalewski. Wywiady będą pojawiać się sukcesywnie. Sprawdzajcie co nowego na MOJEeKINO.

Każdy twórca kiedyś nakręcił swój pierwszy film #POLSKIEDEBIUTY
https://www.mojeekino.pl/show/debiuty

ATAK PANIKI reż. Paweł Maślona https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1263

BABY BUMP reż. Kuba Czekaj https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1274

DISCO POLO reż. Maciej Bochniak  https://www.mojeekino.pl/vods/vod.911

INTRUZ reż. Magnus von Horn https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1262

NINA reż. Olga Chajdas https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1264

SUPERNOVA reż. Bartosz Kruhlik https://www.mojeekino.pl/vods/vod.344

WIEŻA. JASNY DZIEŃ reż. Jagoda Szelc https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1270

CICHA NOC reż. Piotr Domalewski