GODLAND – pierwszym filmem w nowym roku pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

wróć
23-12-202209:05
GODLAND – pierwszym filmem w nowym roku pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Pierwszym projektem jaki Stowarzyszenie Kin Studyjnych obejmie swoim patronatem w 2023 roku będzie film GODLAND – w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, którego premiera w kinach planowana jest na 13 stycznia 2023.

Jednocześnie miło nam poinformować, że dystrybutor filmu przeznaczył 2000 zł netto na działania specjalne i promocyjne kinach studyjnych. Środki będą dystrybuowane przez SKS do kin. W związku z tym możecie składać dodatkowe oddzielne wnioski w priorytecie DOPŁATY DO WYDARZEŃ tylko na promocję tego filmu (w ramach dotacji mogą być pokryte koszty reklamy filmu lub/i działań związanych z pokazem filmu – warsztaty, spotkanie etc). Wkład własny nie jest wymagany. Formularz wniosku oraz KOMUNIKAT określający zasady przyznawania środków na naszej stronie internetowej. Wnioski prosimy przesyłać na adres wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl do dnia 5 stycznia 2023.

Zachęcamy do bookowania filmu. Film znajduje się na liście filmów studyjnych.

OPIS FILMU:

Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona (Biały, biały dzień) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane kino drogi, błyskotliwe i pełne czarnego humoru. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.

Komunikat nr.1 z 22.12.2022 (plik PDF)

Formularz Wniosku (plik MS Word)