Sensacja festiwalu w Cannes „IO” Jerzego Skolimowskiego kandydatem do Oscara

wróć
30-08-202222:41
Sensacja festiwalu w Cannes „IO” Jerzego Skolimowskiego kandydatem do Oscara – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych

jest partnerem promocji polskiego kandydata do Oscara!

Sensacja festiwalu w Cannes „IO” Jerzego Skolimowskiego został wybrany polskim kandydatem do Oscara. Stowarzyszenie Kin Studyjnych zostało partnerem promocji filmu w polskich kinach!

Komisja Oscarowa powołana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w składzie Ewa Puszczyńska, producentka, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, producent Sean Bobbit, reżyser Tadeusz Łysiak, producent i dystrybutor Mariusz Łukomski, dyrektor PISF Radosław Śmigulski oraz kierowniczka Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF Kamila Morgisz, zdecydowała, że filmem, który powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii będzie „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Film będzie można zobaczyć już 9-18 września na pokazach przedpremierowych w kinach studyjnych podczas KONFROTNACJI FILMOWYCH www.konfrontacjefilmowe.gutekfilm.pl a do szerokiej dystrybucji dzięki Gutek Film trafi 30 września.

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne; swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla. W podróży towarzyszą bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.

Materiały prasowe dostępne na stronie dystrybutora: www.gutekfilm.pl