IX KONFERENCJA KIN STUDYJNYCH

wróć
01-09-202113:12
IX KONFERENCJA KIN STUDYJNYCH – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

W dniach 14-16 września 2021 r. już po raz 9. będziemy mieli przyjemność zaprosić kiniarzy oraz firmy związane z branżą filmową na Konferencję Kin Studyjnych, która odbędzie się w kinie Fenomen (ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce).

Konferencja będzie pierwszym tak dużym branżowym wydarzeniem od czasu wybuchu pandemii COVID-19, tym bardziej mamy ogromną nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w Kielcach w szerokim gronie miłośników X Muzy, bo nic nie zastąpi rozmowy na żywo i wspólnych emocji w ciemnej sali kinowej!

Pomysł spotkań kin studyjnych narodził się z inicjatywy Fundacji Cyrk Edison w 2012 roku. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w Jędrzejowie, następnie w Krośnie, Bochni, Czechowicach-Dziedzicach i Chodzieży, Kielcach, Włoszczowie. W tym roku ponownie zapraszamy do Kielc, stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie funkcjonuje Wojewódzki Dom Kultury a w nim Kino Fenomen, laureat 12. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego kina w Polsce!

W ostatnim czasie w Sieci Kin Studyjnych (dawniej Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych) wiele się wydarzyło. Nastąpiła zmiana operatora programu – FINĘ zastąpiło Stowarzyszenie Kin Studyjnych – powstała platforma MOJEeKINO, we współpracy ze Studiem Munka wprowadziliśmy do kin zestaw Najlepszych Krótki Metraży vol. 1. a przede wszystkim w komplecie przetrwaliśmy pandemię! Zatem jest o czym rozmawiać.

I to właśnie rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, których mamy niezwykle dużo po tak trudnym okresie ciągłych lockdownów i restartów, będą niezwykle ważnym punktem konferencji.

Kluczem do prawidłowego działania rynku jest wzajemne zrozumienie własnych potrzeb, dlatego też podczas konferencji będziemy kontynuować rozpoczęte podczas poprzedniej konferencji we Włoszczowie dobre praktyki rozmów z dystrybutorami. Mamy nadzieję, że wspólnie zastanowimy się nad tym, co zrobić, by widzowie chętnie wrócili do kin. Porozmawiamy także o zmianach w branży, jakie wywołała/przyśpieszyła pandemia – skrócenie tzw. hold backów, rozwoju platform streamingowych i nowych nawykach widowni

Podczas konferencji nie zabraknie również strefy edukacyjnej, w której kiniarze będą mogli zapoznać się z ofertą organizatorów zajęć edukacyjnych a także prezentacji szerokiej oferty dystrybucyjnej. W tym roku gościć będziemy przedstawicieli niemal wszystkich firm dystrybucyjnych w Polsce. Oprócz prezentacji repertuaru na najbliższe miesiące, kiniarze oraz nasi goście będą mieli okazję obejrzeć kilka niezwykle interesujących filmów, które wejdą do kin jesienią, a wśród nich zdobywcę Złotej Palmy w Cannes – TITANE, nagrodzone przez publiczność na festiwalu Transatlantyk POUFNE LEKCJE PERSKIEGO oraz THE BRAVES, PENGUIN BLOOM, FATIMĘ, a także polskie hity konkurujące o miano najlepszego polskiego filmu na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: NAJMRO, BO WE MNIE JEST SEKS i MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE.

Serdecznie zapraszamy do Kielc!

Zarząd Stowarzyszenia Kin Studyjnych

Do pobrania:

Szczegółowy program

Oferta hotelowa

Formularz zgłoszeniowy dla kin

Przedstawicieli dystrybutorów, firm kinotechnicznych pragnących wziąć udział w wydarzeniu prosimy o kontakt: Marlena Gabryszewska: m.gabryszewska@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Edukacja – Joanna Piotrowiak: jpiotrowiak.sks@gmail.com

Promocja i marketing – Marla Wilcan: m.wilcan@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia do 10 września 2021 r.