Kiedy stopi się lód – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
17-11-202315:43
Kiedy stopi się lód – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

„KIEDY STOPI SIĘ LÓD” w reżyserii Veerle Baetens
pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie organizacji i promocji wydarzeń wokół filmu „Kiedy stopi się lód”. Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5000,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Aurora Films. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 500 zł netto.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 1.12.2023. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 31.01.2024.

O FILMIE:

Nagrodzony na Sundance Film Festival „Kiedy stopi się lód” to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”.

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry…

Reżyserski debiut belgijskiej aktorki Veerle Baetens to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”.

Premiera kinowa: 1.12.2023

„Kiedy stopi się lód”

Reżyseria: Veerle Baetens

produkcja: Belgia, Holandia, 2023, czas: 111 min

Scenariusz: Veerle Baetens, Maarten Loix

Obsada: Charlotte De Bruyne, Rosa Marchant, Sebastien Dewaele

Zdjęcia: Frederic Van Zandycke

Montaż: Thomas Pooters

Muzyka: Björn Eriksson

Komunikat nr. 1 z dnia 17.11.2023 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)