Kina studyjne na międzynarodowych festiwalach!

wróć
28-04-202219:43
Kina studyjne na międzynarodowych festiwalach! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Kierowniczka jednego z najprężniejszych kin w Sieci Kin Studyjnych – Rialto Katowice – Katarzyna Pryc – została członkinią jury Europa Cinemas na nadchodzącym festiwalu filmowym w Locarno.

Katarzyna Pryc jest absolwentką Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jeszcze na studiach została aktorką alternatywnego Teatru Cogitatur, z którym zjeździła wiele międzynarodowych festiwali. Po zakończeniu studiów pracowała m.in. w Pracowni Socjolingwistycznej PAN.

W 2005 roku rozpoczęła pracę w Kinoteatrze Rialto, który wznowił działalność po dwuletniej przerwie remontowej. Po roku została jego szefową i ta niewiarygodna przygoda, a jednocześnie wyzwanie trwa do dziś. Rialto, należące od 2006 roku do Sieci Kin Studyjnych, a od 2013 do elitarnej Europa Cinemas, to piękne miejsce, prawdziwe kino z aurą, które ze względu na swój charakter gości imprezy filmowe, muzyczne, teatralne, literackie – jest miejscem prawdziwej synergii sztuk – znanym i kochanym przez mieszkańców Śląska i nie tylko.

Podczas zbliżającej się 75. edycji festiwalu (3-13.08) członkowie jury Europa Cinemas przyznają swoją nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego europejskiego filmu, w konkursowej sekcji Cineasti del Presente.

Już od 20 lat prestiżowa Europa Cinemas Label przyznawana jest przez jury złożone z operatorów europejskich kin studyjnych na pięciu najważniejszych festiwalach: Panorama (Berlinale), Directors’ Fortnight (Festiwal Filmowy w Cannes), Konkurs Proxima i Kryształowy Glob (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach), konkurs międzynarodowy oraz sekcja Cineasti del Presente (Festiwal Filmowy w Locarno) i Giornate degli Autori (Festiwal Filmowy w Wenecji).

Znak Europa Cinemas Label ma na celu zwiększenie promocji, rozpowszechniania i długości wyświetlania w kinach zwycięskich filmów.

Znak przyznawany jest w strategicznym momencie kariery filmu, w momencie jego prezentacji na festiwalu i wprowadzenia na rynek międzynarodowy. Znak mobilizuje media, eksporterów, dystrybutorów i wystawców.

Dystrybucja i wyświetlanie filmów ze znakiem w kinach są monitorowane we współpracy z międzynarodowymi firmami zajmującymi się sprzedażą, dystrybutorami i producentami tych filmów. Katarzynie oraz kinu serdecznie gratulujemy!

Od 2003 r. znak Europa Cinemas Label jest przyznawany filmowi europejskiemu przez jury złożone z operatorów kin Europa Cinemas na pięciu europejskich festiwalach: Panorama (Berlinale), Directors’ Fortnight (Festiwal Filmowy w Cannes), Konkurs Proxima i Kryształowy Glob (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach), konkurs międzynarodowy oraz sekcja Cineasti del Presente (Festiwal Filmowy w Locarno) i Giornate degli Autori (Festiwal Filmowy w Wenecji).