Kino Pałacowe w Poznaniu zyskało nową salę kinową!

wróć
10-05-202211:48
Kino Pałacowe w Poznaniu zyskało nową salę kinową! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

6 maja otworzono odnowioną, modernistyczną Sala Audiowizualna mogąca pomieścić 48 widzów. W latach 60. Roman Machowiak zaprojektował wiele wnętrz dla ówczesnego Pałacu Kultury, również wielofunkcyjną salę projekcyjną na 2. piętrze w Zachodnim Skrzydle CK ZAMEK.

Niewiele z jego prac się zachowało, a Sala Audiowizualna to prawdziwy architektoniczny majstersztyk. Projekt, który splatał estetykę i funkcjonalność dziś zachwyca retro sznytem połączonym z dbałością o odbiór dźwięku. To modernistyczny design w postaci drewnianych boazerii posiadających właściwości wygłuszające. Także 48 retro foteli dopełnia charakteru nowo otwieranego wnętrza Kina Pałacowego. Doświadczenie odbioru kina to nie tylko sala, ale też najnowocześniejszy sprzęt – laserowy projektor cyfrowy zakupiony dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Poznań oraz przestrzenny system dźwiękowy Dolby Digital.

Na otwarciu Sali Audiowizualnej wyświetlono „Ojca chrzestnego” w reż. Francisa Forda Coppoli, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej premiery.