MATKA SIEDZI Z TYŁU pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

wróć
05-12-202314:11
MATKA SIEDZI Z TYŁU pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

„MATKA SIEDZI Z TYŁU” w reżyserii Hilmara Oddssona
pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

Czarna komedia o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. Film drogi, jakiego jeszcze nie było!

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/prelekcji i promocji seansów filmu „Matka siedzi z tyłu”.  

Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5000,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Aurora Films. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 700 zł netto, przy czym kwota na organizację wydarzenia nie może przekroczyć 500 zł netto, a na promocję 200 zł netto.

UWAGA: o dofinansowanie mogą starać się jedynie te kina, które wezmą udział w akcji viralowej przygotowanej przez Aurora Films. Szczegóły akcji znajdują się w załączniku poniżej.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 31.12.2023. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 5.02.2024.

O FILMIE:

Jón jest mężczyzną w średnim wieku, który mieszka z matką na islandzkiej prowincji. Przez lata kobieta zdominowała tę relację, całkowicie podporządkowując sobie syna. Kiedy matka niespodziewanie umiera, Jón jest zdeterminowany, by wypełnić jej ostatnią wolę, związaną z miejscem pochówku.

Bohater starannie czesze i ubiera zwłoki kobiety, sadza je na tylnym siedzeniu samochodu, w którym znalazło się też miejsce dla ukochanego psa Breżniewa, i wyrusza w długą drogę na drugi koniec kraju. Podróż stanie się dla niego nie tylko formą pożegnania z matką, ale też okazją do przemyślenia ich wzajemnej relacji i wszelkich ograniczeń, jakim przez lata musiał stawiać czoła. To też szansa na nowy start, bo w trakcie drogi do Jóna dociera, że najwyższy czas, by zacząć żyć na własny rachunek.

Pomysł na ten film doświadczony islandzki reżyser Hilmar Oddsson nosił w sobie przez trzydzieści lat. Opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu zmarłej w ostatniej podróży została tu przefiltrowana przez pełną czarnego humoru skandynawską wrażliwość. W efekcie powstał film będący idealnym połączeniem czarnej komedii i kina drogi.

Premiera kinowa: 5.01.2024

„Matka siedzi z tyłu”

„Á Ferð með Mömmu”

reż. Hilmar Oddsson

produkcja: Islandia, Estonia 2022, czas: 112 min

obsada: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld

dystrybucja: Aurora Films

Komunikat nr. 1 z dnia 05.12.2023 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)

AKCJA viralowa Aurora Films (plik PDF)