Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci!

wróć
03-10-202221:34
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Przyznano Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych

na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

Zakończyła się stacjonarna edycja największego święta kina dla młodych widzów 9. MFF Kino Dzieci. W niedzielne popołudnie w warszawskim kinie Muranów, zostały wręczone nagrody dla najlepszych filmów dziecięcych, w tym Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych!.

Przyjemność wręczenie nagrody przypadła prezesce Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Marlenie Gabryszewskiej, która czyniła honory w imieniu Jury – Aga Balicka (kino KIKA i Kino Agrafka/ Kraków) Joanna Piotrowiak (Kino Muza w Poznaniu), Michał Surówka (Kino Ważka/Niepołomice) oraz ich małych pomocników Niny, Janka, Wojtka i.. Julka.

Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych dla najlepszego filmu w konkursie głównym 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci przypadła animacji: „Yuku i magiczny kwiat” (tyt. oryg. „Yuku et la fleur de l’Himalaya”; 5+; reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck; Belgia, Francja 2022). Film otrzymał statuetkę „Kwiat paproci” oraz wsparcie dystrybucji w kinach studyjnych.

Jury w uzasadnieniu werdyktu podało: „Piękna, skrząca feerią barw baśń, gdzie muzyka jest jej integralną częścią, staje się najlepszym lekarstwem i płynie przez kolejne niezwykłe przygody małej myszki, nadając rytm filmowej opowieści. Animacja czerpiąca z najlepszych wzorców graficznych francuskiego komiksu tworzy swój odrębny świat i zaskakuje rozwiązaniami również na poziomie fabularnym”. A wnosząc po reakcji dziecięcej widowni podczas ogłaszania werdyktu, decyzja jurorów przypadła wszystkim do gustu.

Dystrybucją filmu w kinach studyjnych zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty!

Serdecznie dziękujemy jurorom i ich niezawodnym pomocnikom za poświęcony czas i zajmującą dyskusję podczas obrad.

W imieniu kin studyjnych dziękujemy serdecznie ekipie KINO DZIECI, za to, że od lat konsekwentnie wychowuje wspaniałą i wrażliwą kinową publiczność!

Wiemy, że nie wszyscy z Was mogli uczestniczyć w pokazach, dlatego już od 6 do 23 października zapraszamy na projekcje festiwalowe online: https://kinodzieci.pl/