Nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu w Gdyni oraz dwiema nagrodami indywidualnymi za zdjęcia i charakteryzację „FILIP” został objęty patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych– premiera 3 marca 2023.
Stowarzyszenie Kin Studyjnych wraz z dystrybutorem filmu „FILIP” (premiera filmu 3 marca 2023) przygotowało grant w formie dopłat do seansów.
Dziś rusza nabór wniosków na dofinansowanie organizacji seansów filmu studyjnego „FILIP”, którego dystrybutorem jest Dystrybucja Kinowa TVP.
Dofinansowanie, finansowane ze środków dystrybutora, może otrzymać podmiot prowadzący kino studyjne lub kino studyjne o charakterze lokalnym.
Nabór wniosków trwa do 3 marca 2023 roku. O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.
Dystrybutor filmu przeznaczył kwotę 80 000,00 zł.
Maksymalna wysokość dofinansowania na jedno kino:
a) dofinansowanie w wys.1000,00 PLN netto otrzymają kina, które zabookowały/zabookują film na regularne pokazy premierowe (od 03.03.2023) i zorganizują dodatkowe pokazy specjalne.
b) dofinansowanie w wys.500,00 PLN netto otrzymają kina, które nie grają „Filipa” premierowo, ale zorganizują pokazy specjalne.
c) dofinansowanie w wys.1000,00 PLN netto otrzymają kina, które nie grają premierowo ponieważ funkcjonują w niepełnym wymiarze czasu, ale zorganizują pokazy specjalne.
W uzasadnionych przypadkach SKS może podjąć decyzję o zwiększeniu dofinansowania na jedno kino.
Dofinansowaniem objęte są koszty promocji i organizacji wydarzenia w tym. płatna reklama, honorarium prelegenta, gości etc.
Wkład własny nie jest wymagany.
Seanse objęte Dofinansowaniem muszą zostać przeprowadzone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.03.2023 r.
DO POBRANIA:
Formularz wniosku. (plik WORD)
Komunikat nr. 1 z dnia 15.02.2023 (plik PDF)
Wnioski prosimy przesyłać na adres wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl do dnia 3 marca 2023 r.
Film znajduje się na liście filmów studyjnych. Zachęcamy do rezerwowania filmu już teraz!
O FILMIE:
„W polskim kinie o wojnie nikt tak jeszcze nie opowiadał”. Onet
Eryk Kulm Jr. za rolę Filipa otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla młodego aktora wyróżniającego się wybitną indywidualnością.
Scenariusz powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda pt. „Filip”.
Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.
„”Filip” jest realizacyjnym majstersztykiem. Oprócz dbałości o każdy szczegół Tyrmandowskiego klimatu i bardzo starannego prowadzenia akcji, mamy tu sceny-perełki, kojarzące się z najlepszymi przykładami kina hollywoodzkiego — a przecież nakręcono je przy użyciu marnego procenta tamtejszych budżetów. Świetny jest już początkowy epizod Hanny Śleszyńskiej jako kabaretowej divy”. Karol Barzowski, Onet.pl