Ogłaszamy nabór wniosków na dofinansowanie do filmu „Braty”

wróć
14-04-202318:17
Ogłaszamy nabór wniosków na dofinansowanie do filmu „Braty” – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie organizacji seansów filmu fabularnego pt. „Braty” w reż. Marcina Filipowicza w dystrybucji Studio Munka.

Nagrodzony przez Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” filmu „Braty” to intymna i szczera historia o przyspieszonym dorastaniu i poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Siedemnastoletni Filip (Hubert Miłkowski) stoi u progu dorosłości, to jeszcze dzieciak, który nade wszystko kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka (Sebastian Dela) stanowiącego dlań wzór do naśladowania. Chłopcy kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Ojciec (Cezary Łukasiewicz), niegdyś świetny tata i mąż, pogrążony w żałobie co wieczór zamyka się w swoim pokoju i dzięki narkotykom próbuje zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że kiedyś silne więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie się cofnąć. Życie intensywnie pcha do przodu.

Rolą kin studyjnych jest promowanie dobrego kina oraz pobudzanie do szczerej dyskusji na tematy nie zawsze łatwe. „Braty” to film, który realizuje te cele, „podchodząc ze szczególną wrażliwością do kwestii dojrzałości i odpowiedzialności”. Stowarzyszenie Kin Studyjnych oprócz nagrody na festiwalu, objęło dystrybucję filmu swoim patronatem, co automatycznie klasyfikuje tytuł jako „film studyjny”.

Na dofinansowanie filmu „Braty” Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5.000,00 zł ze środków własnych. Wnioski o dofinansowanie (z poniższego wzoru) należy składać  do 28 kwietnia wyłącznie drogą elektroniczną na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl.

KOMUNIKAT nr. 1 z dnia 14.04.2023 (plik PDF)

Formularz wniosku (plik WORD)

Sprawozdanie (plik WORD)