Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych przyznana!

wróć
27-09-202112:52
Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych przyznana! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Podczas Młodej Gali na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych została wręczona Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Wyróżnienie trafiło w ręce Aleksandry Terpińskiej za film INNI LUDZIE.

W imieniu obecnych na festiwalu dyrektorów kin, nagrodę przekazała prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marlena Gabryszewska uzasadniając wybór:

„Za bezkompromisową diagnozę rzeczywistości przedstawioną odważnym i nie pozostawiającym chwili wytchnienia językiem filmowym”.

Nagrodą jest wsparcie dystrybucji filmu w kinach studyjnych.

Premiera filmu „Inni ludzie” zaplanowana jest na 18 marca 2022 roku.

„Inni ludzie” to pełnometrażowy debiut fabularny reżyserki według powieści Doroty Masłowskiej, to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości

Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

Dystrybutorem filmu jest Warner Bros.

W filmie wystąpili Jacek Beler jako Kamil (Ślepnąc od świateł, Wataha), Magdalena Koleśnik jako Aneta, dziewczyna Kamila (Rojst, Miasto 44), Sonia Bohosiewicz jako Iwona, kochanka Kamila (Wojna polsko-ruska, Obława), Sebastian Fabijański jako narrator (Kamerdyner, Jeziorak), Marek Kalita jako Maciek, mąż Iwony (Drogówka, Czerwony pająk) i Beata Kawka jako matka Kamila (Pitbull. Nowe porządki, Służby specjalne).

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące mizynarodową firmę MADAS.