Noc Kin Studyjnych 2021

wróć
20-09-202114:30
Noc Kin Studyjnych 2021 – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Przed nami druga edycja Nocy Kin Studyjnych organizowana w cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich sal  na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje.

W realizację  2. Nocy Kin studyjnych  zaangażowanych jest  wszystkie siedem  krakowskich kin studyjnych usytuowanych w Krakowie, zarówno w ścisłym centrum miasta: Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka oraz w Podgórzu – Kika i Nowej Hucie – Sfinks. Kino pod Baranami zaprasza na seanse pod hasłem Ciao, ItaliaKika organizuje urodziny Pedro Almodovara, a Agrafka oprócz seansów filmowych zorganizuje prawdziwą gratkę dla krakowskich filmoznawców i pasjonatów kina  – spacer śladami kin studyjnych, festiwalowych i DKF-ów (początek godz. 20.00 pod pomnikiem na  Placu Inwalidów). Ponadto, w Agrafce seniorzy mogą obejrzeć film W CO GRAJĄ LUDZIE już przedpołudniem o godz. 11.00.

W Mikro będziemy rozważać czy miasto to przepustka do szczęścia czy przekleństwo kontemplując m.in. BERLIN. ALEXANDERPLATZ. W Kijowie uzupełnimy zaległości oscarowe oraz zwiedzimy wystawę sprzętu kinowego i wystawę poświęconą Andrzejowi Wajdzie, dzieci będą mogły obejrzeć o godz. 19.00 przygotowaną dla nich Dobranockę –film ELFIKI, a udział w tegorocznej edycji Nocy Kin Studyjnych   uwiecznimy „obowiązkowym” zdjęciem z OSCAREM – wierną repliką nagrody, którą Andrzej Wajda odebrał za całokształt twórczości. Paradox proponuje nam warsztaty dla dzieci oraz egzotyczny program koreański, którego perełką jest oparty o wspomnienia z dzieciństwa reżysera Lee Isaaca Chunga film MINARI. W Sfinksie będzie można zwiedzić wystawę archiwalnych programów kinowych z lat 50. i 60. oraz zobaczyć ciekawe i ambitne propozycje filmowe, wśród nich wybitny dokument poświęcony  legendarnemu fotografikowi Helmutowi Newtonowi, niebanalny horror MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ oraz pełna zwrotów akcji historia zuchwałej Mady na tle największej afery korupcyjnej we współczesnej Brazylii  czyli film obyczajowy ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH.

Bezpłatne wejściówki (maksymalnie 2 na jeden seans na osobę) na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 20 września (poniedziałek). Dla osób nie mogących skorzystać z oferty stacjonarnej Kino Pod Baranami oferuje bezpłatny dostęp do filmu ONI, zgłoszenia na pokaz online – po wypełnieniu formularza na www Kina (formularz dostępny od 20 września).

Dokładny program imprezy będzie dostępny na stronie: krakowskienoce.pl oraz na profilu FB Krakowskie Noce.

Program nocy z kinami studyjnymi.