Nominacje do nagrody PISF

wróć
02-09-202118:31
Nominacje do nagrody PISF – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Jesteśmy dumni, że trzy nasze kina zostały nominowane w tym roku do Nagrody PISF!

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji, wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej.

Kino Muza we Włoszczowie od dekady ma status Kino Lokalnego. W 2012 roku przemieniło się w nowoczesny obiekt kultury o wysokim standardzie projekcji, ceniącym pamięć po pierwszym kinie w mieście, a to za sprawą cenionego menedżera kultury – kierownika Grzegorza Krzywonosa, który został wyróżniony Nagrodą Kiniarza Roku 2019!

Kino Nowe Horyzonty działa we Wrocławiu od 31 sierpnia 2012 roku. Ten największy w Polsce multipleks prezentujący kino artystyczne, posiada 2329 miejsc. Od lat gości największy festiwal filmowy w Polsce – MFF Nowe Horyzonty oraz American Film Festival.

Kino Pod Baranami w samym sercu Krakowa od 1969 roku, w jednej z najstarszych krakowskich kamienic działa kino, które ma już swoim koncie nagrodę PISF oraz Europa Cinemas dla najlepszego kina.

Wszystkim zespołom wyróżnionych kin gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za Waszą dobrą pracę! Zwycięzcę poznamy podczas gali PISF-u na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Więcej na stronie PISF https://bit.ly/3tatjmL