Nominowany do Oscara film „Blisko” Lukasa Dhonta

wróć
25-01-202317:32
Nominowany do Oscara film „Blisko” Lukasa Dhonta – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Nominowany do Oscara film „Blisko” Lukasa Dhonta z patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

Wczoraj poznaliśmy nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nagrodzony podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Cannes wyreżyserowany przez Lukasa Dhonta pt. „Blisko” powalczy o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Zwycięzców poznamy 12 marca, podczas uroczystej gali.

„Blisko” w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty trafi na ekrany kin studyjnych 17 lutego 2023 r.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych objęło film patronatem, a sam tytuł trafił na listę filmów studyjnych, których wyświetlanie wspierane jest przez SKS.

Jednocześnie informujemy, że dystrybutor przeznaczył kwotę 8000,00 zł na organizację wydarzeń oraz oddolne działania promocyjne filmu w kinach studyjnych. Środki będą dystrybuowane przez SKS do kin.

UWAGA: z dotacji mogą być pokryte koszty reklamy filmu lub/i działań związanych z seansem – warsztaty, spotkanie etc. Wkład własny nie jest wymagany.

Formularz wniosku oraz KOMUNIKAT określający zasady przyznawania środków do pobrania:

KOMUNIKAT NR. 1 z 25.01.2023 (plik PDF)

Formularz nr. 1 do KOMUNIKATU NR. 1 z 25.01.2023

Formularz nr. 2 do KOMUNIKATU NR. 1 z 25.01.2023

Wnioski prosimy przesyłać wyłącznie drogą mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl do dnia 3 lutego 2023r.

Zachęcamy do rezerwowania filmu także na pokazy przedpremierowe!

Kontakt do dystrybutora: Paulina Jaroszewicz paulina.jaroszewicz@nowehoryzonty.pl

OPIS FILMU:

Najpiękniejszy film ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, to sensualna opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.