NOWE KINA W SIECI

wróć
06-12-202310:13
NOWE KINA W SIECI – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Z radością możemy potwierdzić, że kolejne kina przeszły pomyślnie procedury weryfikacji i spełniły określone w Regulaminie warunki przystąpienia do Programu Sieć Kin Studyjnych. Tym samy lista członków Sieci Kin Studyjnych powiększyła się o nowe kina w statucie kina studyjnego o charakterze lokalnym.

Podczas posiedzenia Zarządu, które odbyło się 28 listopada 2023 roku, informujemy, że do Programu Sieć Kin Studyjnych jednogłośnie przyjęto 5 nowych jednostek.   

W ten sposób program powiększył swoje grono o kolejnych współuczestników – nowe kina w statucie kina studyjnego o charakterze lokalnym. To dodatkowych 7 sal i 1077 miejsc!

Wierzymy, że ich zaangażowanie i pasja z pewnością wzbogacą nasze działania oraz otworzą nowe możliwości. Z niecierpliwością oczekujemy na wspólną pracę i rozwijanie naszej wspólnej misji.

Serdecznie witamy nowe kina studyjne i życzymy owocnej oraz inspirującej współpracy!

  1. Kino Sokół w Nisku – Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”
  2. Kino w Starym Młynie – Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu
  3. Kino na Bursztynowym Szlaku – Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
  4. Kino Odra – Centrum Sztuki w Oławie
  5. Narodowe Centrum Kultury Filmowej – EC1 Łódź – Miasto Kultury

Jesteśmy zadowoleni z rozwoju Sieci, a nowe kina dostrzegają sens i potrzebę wspólnego działania w różnych obszarach, takich jak programowanie, kwestie prawne oraz dostosowywanie praktyk biznesowych pod kątem integracji środowiska kinowego. To otwiera przed nami możliwość dotarcia do nowych widzów, zainteresowanych kinem o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych, jednocześnie wzmacniając innowacyjny potencjał kin i budując lojalną widownię.

Kina zainteresowane dołączeniem do Sieci Kin Studyjnych zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

**

W 2020 roku na mocy decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Stowarzyszenie Kin Studyjnych zostało nowym Operatorem programu Sieć Kin Studyjnych mającego na celu wsparcie finansowe kin.