„OBUDŹ SIĘ” Filipa Dzierżawskiego z nagrodą Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

wróć
19-06-202316:32
„OBUDŹ SIĘ” Filipa Dzierżawskiego z nagrodą Stowarzyszenia Kin Studyjnych! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych wręczyło nagrodę specjalną w kategorii Najlepszy Debiut Pełnometrażowy na tegorocznym Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

Katarzyna Hardej z kina Sokół, Jarosław Skulski z kina Fenomen i Jan Lubaczewski z kina Amondo jednomyślnie wybrali „OBUDŹ SIĘ” w reżyserii Filipa Dzierżawskiego najlepszym filmem 43. Edycji Festiwalu Młodzi i Film.

Jury pragnąc podkreślić niezwykle wysoki i wyrównany poziom debiutów, tak uzasadniło swój werdykt: „Za nowatorskie i współczesne spojrzenie na zjawisko konfliktu oraz formę filmową, łączącą thriller z kameralnym dramatem rodzinnym, a także tytuł będący wezwaniem do przemiany bohaterów”.

Nagrodą SKS jest wsparcie dystrybucji tytułu w kinach Sieci Kin Studyjnych w wysokości 5 000,00 zł brutto  (pięć tysięcy złotych).

Opis filmu: Bajzel, starszy brat i jedyny opiekun nastoletniej Zosi, zapada w śpiączkę po kibicowskiej bójce. Zosia wierzy, że brata może wybudzić flaga kibiców wrogiej drużyny. Idzie do domu Cygana, lidera przeciwników, i razi go paralizatorem. Grozi, że zabije zakładnika, jeśli jego kumple nie oddadzą flagi. W ciągu jednego, bardzo długiego dnia sytuacja będzie musiała znaleźć swój finał…

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym twórcom, a organizatorom dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w jednym z najważniejszych festiwali filmowych! Więcej informacji o zakończonym festiwalu znajdziecie na stronie festiwalu.