„Opadające liście” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
22-01-202422:55
„Opadające liście” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

„OPADAJĄCE LIŚCIE” w reżyserii Akiego Kaurismäkiego
pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.   

Film otrzymał Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, zdobył dwie nominacje do Złotych Globów, pięć do Europejskich Nagród Filmowych, znalazł się także na shortliście do tegorocznych Oscarów.

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/prelekcji i promocji seansów filmu „Opadające liście”.  

Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5000,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Aurora Films. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 500 zł netto, przy czym kwota na promocję nie może przekroczyć 200 zł netto.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 9.02.2024. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 10.03.2024.

O FILMIE:

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Premiera kinowa: 9.02.2024

„Opadające liście”

reż. Aki Kaurismäki

produkcja: Finlandia 2023, czas: 81 min

obsada: Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen

dystrybucja: Aurora Films

Komunikat nr. 1 z dnia 19.01.2024 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)