„POKÓJ NAUCZYCIELSKI” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

wróć
22-02-202417:19
„POKÓJ NAUCZYCIELSKI” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie organizacji spotkań/prelekcji i promocji filmu „Pokój nauczycielski”. 

Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 10 000 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – UIP. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 700 zł netto.

Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 15.03.2024. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 5.05.2024.

O FILMIE:

Carla Nowak jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży. Dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Carla, uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.

„Pokój nauczycielski” to prawdziwe studium dynamiki władzy, z tematami prawdy, sprawiedliwości, rasizmu, szacunku i praw dziecka. Wielokrotnie nagradzany reżyser Ilker Çatak tworzy porywające dzieło o szkole jako mikrokosmosie społeczeństwa.

Film otrzymał m.in. Label Europa Cinemas czy Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji „Panorama”. Oprócz nominacji do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy „Pokój nauczycielski” ma na swoim koncie nominacje do Europejskich Nagród Filmowych czy Lux Prize (nagrody Parlamentu Europejskiego i Europejskiej Akademii Filmowej).

Premiera kinowa: 15.03.2024

„Pokój nauczycielski”

reż. Ilker Çatak

produkcja: Niemcy 2023, czas: 98 min

obsada: Leonie Benesch, Michael Klammer, Rafael Stachowiak, Eva Löbau

dystrybucja: UIP

Komunikat nr. 1 z dnia 22.02.2024 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)