„Prawdziwe życie aniołów” z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis

wróć
20-03-202317:15
„Prawdziwe życie aniołów” z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Stowarzyszenie Kin Studyjnych objęło patronatem kolejny tytuł (co nadaje mu status filmu studyjnego) w dystrybucji KINO ŚWIAT pt. PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW! Ten poruszający komediodramat trafi do kin 14 kwietnia.

„Prawdziwe życie aniołów” to film fabularny inspirowany prawdziwą historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym – prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. U boku cenionego aktora wystąpili m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć, mówi reżyser, Artur W. Baron, twórca takich filmów, jak „Anioł w Krakowie” i „Zakochany anioł”.

Opis filmu:
Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Informacje o filmie:
Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski, ze specjalnym udziałem Anny Dymnej
Scenariusz i reżyseria: Artur W. Baron
Zdjęcia: Adam Sikora
Montaż: Aleksandra Idzikowska
Scenografia: Justyna Łagowska, Natalia Horak
Kostiumy: Julia Jarża-Brataniec, Zofia Bebej
Muzyka: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata
Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik
Producent kreatywny: Witold Bereś
Dystrybucja: KINO ŚWIAT
Producentka: Aneta Zagórska
Produkcja: Film Kraków Spółka z o. o
Materiały do pobrania: https://kinoswiat.pl/
Hasło: kino