Z ogromną przyjemnością ogłaszamy
kolejny PATRONAT STOWARZYSZENIA KIN STUDYJNYCH
RYŚ. KRÓL PUSZCZY
Tym samym otwieramy nabór wniosków do filmu w dystrybucji Aurora Films.
Dziesięć lat poświęcanych obserwacji rysia w jego naturalnym środowisku zaowocowały powstaniem przepięknego dokumentu. Głosu w wersji polskiej użyczyła Krystyna Czubówna.
RYŚ. KRÓL PUSZCZY to doskonała propozycja zarówno na pokazy zorganizowane dla szkół, jak i rodzinnych wizyt w kinie.
Dystrybutor Filmu Aurora Films przeznaczył na wsparcie wydarzeń organizowanych w kinach przy tym filmie – 5 000 zł netto. Szczegóły dofinansowania znajdują się w komunikacie.
Wkład własny nie jest wymagany.
O FILMIE:
Laurent Geslin, ceniony na całym świecie fotograf dzikiej przyrody, ostatnie lata poświęcił obserwacji rysiów, czego efektem jest zrealizowany film „RYŚ. KRÓL PUSZCZY”, który będzie można zobaczyć w kinach już od 12 maja 2023 roku.
W sercu rozciągającego się na szwajcarsko-francuskiej granicy łańcucha górskiego Jura, leśny spokój przerywają nagle osobliwe, powtarzająca się dźwięki. Wspaniała sylwetka rysia euroazjatyckiego toruje sobie drogę między bukami i jodłami, nawołując głośno w poszukiwaniu wybranki, z którą połączy się w okresie godowym.
Tak zaczyna się piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajdzie się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów. Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, dyskretnych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany.
Ryś euroazjatycki uchodzi za najbardziej tajemniczego wśród dzikich kotów i nigdy wcześniej nie udało się sfilmować go w jego naturalnym środowisku. Tego karkołomnego zadania w swoim dokumentalnym debiucie podjął się czołowy europejski fotograf dzikiej przyrody Laurent Geslin. Dziewięć lat cierpliwych obserwacji pozwoliło zbudować mu tę niezwykła historię.