SAINT OMER – dofinansowanie

wróć
22-09-202314:10
SAINT OMER – dofinansowanie – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Ten film Was zahipnotyzuje! SAINT OMER to przeszywająca do głębi kontemplacja doświadczenia imigrantki, w której matka staje przed sądem, a widzowie zasiadają w ławie przysięgłych, by odnaleźć człowieczeństwo w tym, co nieludzkie. To fascynujący film o macierzyństwie we wszystkich jego sprzecznościach.

Otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie promocji seansów filmu „Saint Omer” ogłoszono 1 września 2023. Film wszedł do kin 15 września 2023 roku. Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznaczyło kwotę 1500,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Maksymalna kwota jednostkowego Dofinansowania na promocję seansów w kinie nie mogła przekraczać 200 zł.

Wnioski o Dofinansowanie mogły być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór zakończono 15.09.23. Wkład własny nie był wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem zostaną przeprowadzone do 30 września 2023 r.

O FILMIE:

„Saint Omer” w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty trafił do kin 15 września!

Francuski kandydat do Oscara i zdobywca Wielkiej Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji. Wstrząsający, prowokacyjny dramat sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiada młoda imigrantka posądzona o zamordowanie swojej 15-miesięcznej córeczki. Sprawa wydaje się być przesądzona: dziewczyna przyznaje się do winy. Jednak jej szokująca spowiedź przed przysięgłymi nie tylko komplikuje proces, ale i uniemożliwia łatwe ferowanie wyroków. Alice Diop scenariusz tej historii oparła na faktach, ale jej film staje się manifestem skierowanym przeciwko oskarżaniu – matek i kobiet, szczególnie tych „obcych”, o innym kolorze skóry. „Saint Omer” niepostrzeżenie konfrontuje nas z naszymi własnymi uprzedzeniami, sprawia, że odkrywamy w sobie ławników, adwokatów, sędziów. Ale ta opowieść sięga jeszcze głębiej: ku kolektywnym wyrwom w sercach i pamięci; ku córkom dziedziczącym traumy matek. Bo wykluczenie i pogarda też bywają narzędziem zbrodni.

Reż. Alice Diop

Francja 2022 / 122’

NAGRODY:

Nagrody César, Francja 2023 – najlepszy debiut

IndieLisboa International Independent FF 2023 – Specjalne Wyróżnienie (Silvestre)

MFF w Wenecji 2022 – najlepszy debiut (Luigi De Laurentiis Award), Edipo Re Award

MFF w Ghent 2022 – najlepszy film

Prix Jean Vigo 2022

Seville European FF 2022 – najlepszy film

Lista kin (plik PDF)

Komunikat nr. 1 z dnia 30.08.2023 (plik PDF)

Formularz wniosku (plik WORD)

Formularz sprawozdania (plik WORD)

koszty kwalifikowane (plik PDF)