Nowe kino studyjne na kulturalnej mapie stolicy

wróć
12-04-202213:33
Nowe kino studyjne na kulturalnej mapie stolicy – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

8 kwietnia o g. 17:45 pokazem FILMU BALKONOWEGO w reżyserii Pawła Łozińskiego swoją działalność zainaugurował nowe kino studyjne: ???? ?????? na Rynku Starego Miasta 42!

Znakiem rozpoznawczym kina jest przepiękny neon, autorstwa Maurycego Gomulickiego przedstawiający pędzącą Syrenkę.

Repertuar kina będzie skupiony wokół filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i poruszających tematykę miejską w każdym jej aspekcie.

Program filmowy Kina Syrena stanowić będzie uzupełnienie programu wystaw Muzeum Warszawy. W kwietniu pokazy filmu „Marzycielki miast” Josepha Hillela, o kobietach-pionierkach, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce, będą towarzyszyły wystawie „Gildia” Olgi Micińskiej, opowieści o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek, którą można oglądać w Galerii Rynek 30.

W programie Kina Syrena Muzeum Warszawy w kwietniu zaprezentowane zostaną najpopularniejsze tytuły poprzedniej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Klimatyczne Kino Syrena znajduje się w historycznym budynku Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie sal wystawowych Nowoczesna sala kinowa może pomieścić 47 widzów, co daje kameralny odbiór filmów, mieści się tuż obok kawiarni i Lapidarium, wewnętrznego dziedzińca, z którego można korzystać w sezonie letnim i wiosennym.

Kino będzie czynne od wtorku do niedzieli. Bilety we wtorek, środę i czwartek: 16 zł normalny / 10 zł ulgowy; w piątek, sobotę, niedzielę: 18 zł normalny / 14 zł ulgowy.

FILM BALKONOWY został wyróżnionego przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych na ubiegłorocznym Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

 „Film balkonowy” jest fantastyczną podróżą do wypartych lęków, tęsknot, absurdu i (bez)sensu egzystencji każdego. Polityka

 „Film balkonowy” wydaje się zapisem ludzkich opowieści o sobie samych. Jest w tym trochę terapii, ale więcej z doceniania każdego z nas, bo każdy z nas mógłby przechodzić pod tym balkonem. Bliżej Ekranu

Zapraszamy do Kina Syrena.

 
Repertuar na kwiecień: https://muzeumwarszawy.pl/repertuar-kwiecien-2022-r/