Stowarzyszenie Kin Studyjnych wspiera młodych twórców!

wróć
21-05-202417:21
Stowarzyszenie Kin Studyjnych wspiera młodych twórców! – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych wspiera młodych twórców i ich filmowe debiuty! Dlatego także w tym roku partnerujemy Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film!

Podczas Festiwalu zostanie wręczona Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych dla najlepszego filmu w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych.

Poznajcie trójkę Jurorów reprezentujących SKS i ponad 240 kin studyjnych.

Anna Równy

Instruktorka w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, certyfikowana trenerka edukacji filmowej i medialnej. Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG (rezygnując z rozprawy doktorskiej). Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa internetowego, dziennikarstwa filmowego, edukacji filmowej. Od kilku lat koordynuje merytorycznie ogólnopolski projekt Edukacja Młode Horyzonty. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino w Poznaniu, Letnią Akademią Filmową w Zwierzyńcu oraz instytucjami i organizacjami, konsultując programy i działania związane z edukacją i kulturą filmową uczniów i dorosłych. Laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2015 roku. W roku 2021 otrzymała certyfikowany tytuł Mistrza Pedagogii nadawany przez Ruch Innowacyjny w Edukacji. Od ponad 20 lat łączy środowisko edukacji ze środowiskiem filmowym, realizując cele edukacji filmowej, ostatnimi laty koncentrując się na działaniach psychoedukacyjnych z filmem.Małgorzata Janina Lietz

Edukatorka filmowa, kulturoznawczyni i menadżerka kultury. Od prawie pięciu lat związana jest z Kinem Kosmos w Katowicach jako specjalistka ds. edukacji filmowej a od ponad roku prowadzi autorskie warsztaty filmoznawcze w Szkole w Chmurze. Swoje doświadczenie w edukacji zdobywała m. in. w Dziale Produkcji i Edukacji Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej w Warszawie oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Film wykorzystuje jako pretekst do profilaktyki zdrowia psychicznego, arteterapii oraz pracy z grupami z niepełnosprawnościami. Jednym z ogólnodostępnych projektów autorstwa Małgorzaty Lietz jest podcast o emocjach filmowych – Dzieci Czują Kino, który powstał z ramienia Instytucji Filmowej Silesia–Film – do wysłuchanie na platformach streamingach!Michał Chabiera

Kierownik ds. programowych warszawskiej Kinoteki. W stołecznym kinie od 2016 roku, w którym najpierw zajmował się wydarzeniami towarzyszącymi i promocją. Od 2018 roku odpowiada za repertuar kina, ale też wciąż koordynuje i produkuje wybrane wydarzenia i festiwale. Wcześniej związany z Nowymi Horyzontami. Absolwent kulturoznawstwa na UW. W kinie najbardziej lubi idealną równowagę między dobrze opowiedzianą historią, a poszukiwaniem formalnym.Jury oceni 10 pełnometrażowych debiutów fabularnych. Do konkursu w tym roku zakwalifikowały się: „Błazny”, reż. Gabriela Muskała; „Camper”, reż. Łukasz Suchocki; „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”, reż. Agnieszka Elbanowska; „Czy króliki mają dusze?”, reż. Hubert Czerepok; „Game Over”, reż. Paweł Powolny; „Horror Story”, reż. Adrian Apanel; „Krzyk”, reż. Ewa Wikieł; „Tyle co nic”, reż. Grzegorz Dębowski; „Ultima Thule”, reż. Klaudiusz Chrostowski; „W nich cała nadzieja”, reż. Piotr Biedroń.

43. edycja festiwalu „Młodzi i Film” odbędzie się w dniach 10-15 czerwca.

Autorką plakatu 43. edycji festiwalu Młodzi i Film jest Agata Endo Nowicka.