STRZĘPY – patronat SKS

wróć
11-08-202321:07
STRZĘPY – patronat SKS – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Dwie nagrody na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni dla filmu „Strzępy” w tym dla reżyserki Beaty Dzianowicz. To nie z poziomu oryginalności fabuły wynika porażająca siła „Strzępów”, lecz z utkanych z największą uważnością i czułością dialogów, scen zainscenizowanych najbliżej życia, jak tylko się da. Film objęty patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

„Nie można powiedzieć o filmie „Strzępy”, że „zostaje w głowie na długo po seansie”. On tę głowę rozrywa na bardzo drobne kawałeczki, zahaczając przy tym o serce”, Onet.pl

Stowarzyszenie Kin Studyjnych ogłasza otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/ prelekcji i promocji seansów filmu „Strzępy”. Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 20.000,00 zł ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Dystrybucja Kinowa TVP.


Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania, na który składać się będą organizacja spotkania/prelekcji oraz jego promocja wynosi 1000,00 zł.
Wnioski o Dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailowa na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl


Na wnioski czekamy do 14 września. Wkład własny nie jest wymagany.
Seanse objęte dofinansowaniem muszą zostać przeprowadzone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 października 2023 r.


O FILMIE:
Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

„Strzępy” – Dystrybucja Kinowa TVP
Scenariusz i reżyseria: Beata Dzianowicz
W rolach głównych: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska
Kraj i rok produkcji: Polska 2022
Czas trwania: 98 min
Polska premiera: 14 września 2023
Patronat Stowarzyszenia Kin Studyjnych

Lista kin (plik PDF)

KOMUNIKAT nr. 1 z dnia 11.08.2023 (plik PDF)

Formularz wniosku (plik WORD)

Formularz sprawozdania (plik WORD)