SUNDOWN pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
14-03-202314:25
SUNDOWN pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Stowarzyszenie Kin Studyjnych objęło patronatem „Sundown” z fenomenalną rola Tima Rotha. Film trafi do kin 24 marca w dystrybucji Gutek Film.

Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

„Sundown” to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest „Sundown”: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

NAGRODY I FESTIWALE:

MFF Wenecja 2021

Konkurs Główny

INFORMACJE:

Reżyseria: Michel Franco

Występują: Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios, Henry Goodman

Kraj produkcji: Francja, Szwecja, Meksyk

Rok produkcji: 2021

Język oryginalny: angielski, hiszpański

Gatunek: thriller

Czas trwania: 82 min.