„The Old Oak” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
08-04-202418:08
„The Old Oak” pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

„THE OLD OAK” w reżyserii Kena Loacha

pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

Ostatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat ważny temat społeczny i szuka światła tam, gdzie często trudno je zauważyć.

Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes, a na kolejnych festiwalach filmowych otrzymał sześć Nagród Publiczności.

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/prelekcji i promocji seansów filmu „The Old Oak”.  

Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5000,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Aurora Films. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 500 zł netto, przy czym kwota na promocję nie może przekroczyć 200 zł netto.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 17.05.2024. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 16.06.2024.

O FILMIE:

Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Wszystko zmieniło się w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące górnicze miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, migrowali w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego, co obce, znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

Premiera kinowa: 10.05.2024

„The Old Oak”

reż. Ken Loach

produkcja: Wielka Brytania, Belgia, Francja 2023, czas: 113 min

obsada: Dave Turner, Ebla Mari, Claire Rodgerson, Trevor Fox

dystrybucja: Aurora Films

Komunikat nr. 1 z dnia 08.04.2024 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)