TYLKO MY DWOJE – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych

wróć
11-06-202411:19
TYLKO MY DWOJE – pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

„TYLKO MY DWOJE” w reżyserii Valérie Donzelli

pod patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych!

Przejmująca opowieść o toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności z gwiazdą europejskiego kina Virginie Efirą w roli głównej. Scenariusz filmu, opartego na bestsellerowej powieści Érica Reinhardta „Miłość i lasy”, Valerie Donzelli napisała do spółki z laureatką weneckiego Złotego Lwa za „Zdarzyło się” (2021) Audrey Diwan.

Ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie spotkań/prelekcji i promocji seansów filmu „Tylko my dwoje”.  

Na dofinansowanie Stowarzyszenie Kin Studyjnych przeznacza kwotę 5000,00 zł netto ze środków przekazanych przez dystrybutora filmu – Aurora Films. Maksymalna kwota jednostkowego dofinansowania nie może przekraczać 500 zł netto, przy czym kwota na promocję nie może przekroczyć 200 zł netto.

Ze względu na poruszaną tematykę zachęcamy wszystkie kina do organizowania spotkań, które w kontekście filmu będą poruszały problem przemocy oraz toksycznych zachowań w związkach. Film jest idealnym wyjściem do rozmów z psychologami_żkami, terapeutami_kami czy aktywistami_kami na temat mechaniki władzy w związku czy wychodzenia z przemocowych relacji.

Francuski dramat „Tylko my dwoje” to idealny materiał filmoteraupetyczny, który powinna zobaczyć każda_y, kto był lub podejrzewa, że jest w toksycznej i niebezpiecznej relacji. 

Statystyki policji są zatrważające. W 2023 roku w Polsce liczba osób doznających przemocy domowej wyniosła 77 832, z czego 51 631 to kobiety, 9 162 – mężczyźni, a 17 039 – małoletni…

Film został objęty matronatem Centrum Praw Kobiet, które wyraziło chęć brania udziału w spotkaniach organizowanych po seansach filmu. 

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane wyłącznie drogą e-mailową na adres: wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Nabór wniosków trwa do 30.06.2024. Wkład własny nie jest wymagany.

Seanse objęte dofinansowaniem muszą się odbyć do 25.07.2024.

O FILMIE:

Kiedy Blanche (w tej roli Virginie Efira) poznaje na imprezie Grega (Melvin Poupaud), wydaje jej się, że trafiła na idealnego dla siebie mężczyznę. Kolejne dni i wspólnie spędzone chwile potwierdzają jedynie dobre pierwsze wrażenie. Bohaterka oczarowana jest przystojnym mężczyzną do tego stopnia, że gotowa jest dla niego zmienić swoje życie.

Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się do Lotaryngii, a niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Sielanka zostaje jednak zakłócona z chwilą, gdy Blanche odkrywa, że Greg okłamał ją, ukrywając prawdziwe powody przeprowadzki. Mimo że przyjmuje przeprosiny i wytłumaczenie partnera, wątpliwości pozostają. Będę się one nasilały, zwłaszcza że mężczyzna stara się coraz bardziej kontrolować Blanche.

Premiera kinowa: 21.06.2024

„Tylko my dwoje” („L’Amour et les forêts”)

reż. Valérie Donzelli

produkcja: Francja 2023, czas: 105 min

obsada: Virginie Efira, Melvil Poupaud, Dominique Reymond

dystrybucja: Aurora Films

Komunikat nr. 2 z dnia 10.06.2024 (plik PDF)
Formularz wniosku (plik WORD)
Formularz sprawozdania (plik WORD)
Koszty kwalifikowane (plik PDF)