Warsztaty – 3. Forum Edukacji Filmowej

wróć
12-03-202419:34
Warsztaty – 3. Forum Edukacji Filmowej – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Podczas zbliżającego się 3. FORUM EDUKACJI FILMOWEJ w Katowicach zapraszamy do udziału w warsztatach! Nasze warsztaty to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy, ale również możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w praktyce.

To szansa na naukę od ekspertów branżowych, ale również okazja do nawiązania cennych kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Warsztaty są prowadzone w sposób interaktywny i praktyczny, co sprawia, że zdobyta wiedza staje się łatwiejsza do przyswajania.

wtorek 19 marca, godz. 10:00 | Kino Światowid

Warsztaty: Komunikacja empatyczna w edukacji filmowej (w duchu Porozumienia bez przemocy)

Komunikacja empatyczna jest komunikacją zmieniającą i wzbogacającą życie. To nie tyle metoda porozumiewania się z innymi, co filozofia życia w zgodzie ze sobą i drugim człowiekiem.

Na warsztatach poznacie narzędzia, które pozwolą Wam budować wartościowe relacje, rozwijać umiejętności wyrażania uczuć i potrzeb oraz uważnie słuchać siebie i innych ludzi. Zdobyte umiejętności będą procentowały w Waszej pracy – zarówno w kontaktach ze współpracownikami, jak również z widzami. A Ci z Was, którzy prowadzą zajęcia filmowe, zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące rozwijania zdolności empatii poprzez kontakt z dziełami filmowymi.

Autorstwo i prowadzenie: dr Joanna Zabłocka-Skorek – prezeska Fundacji KinoSzkoła, edukatorka filmowa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, trenerka komunikacji empatycznej.


Limit osób: 20 uczestników

**

wtorek 19 marca,  godz. 10:00 | Kinoteatr Rialto

Warsztat: Projektowanie działań dla młodej widowni

W trakcie warsztatu zmapujemy znane formaty działań i wydarzeń organizowanych dla młodej widowni. Następnie, w oparciu o badania dzieci i młodzieży zrealizowane przez Festiwal Ale Kino! w 2023, będziemy wspólnie projektować nowe pomysły angażujące młodą widownię. Warsztat ma na celu zebranie wiedzy i dobrych praktyk, a przede wszystkim wzajemne inspirowanie się do podejmowania kolejnych działań.

Autorstwo i prowadzenie: Joanna Żak – programerka i producentka filmowych, muzycznych i edukacyjnych wydarzeń, obecnie związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Selekcjonerka Filmschoolfest Munich. Wcześniej przez wiele lat pracowała dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, prowadziła własne autorskie projekty: Kinoranek i Kino Orbis Pictus. Joanna jest absolwentką programu NEXT WAVE na Die Deutsche Film und Fernsehakademie Berlin oraz wykładowczynią w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Była również członkinią jury i prelegentką na wielu festiwalach filmowych i konferencjach branżowych.

Limit osób: 20 uczestników

**

czwartek, 21 marca, godz. 14:00 | Kinoteatr Rialto

Warsztat: Jak tworzyć kino i projekty filmowe dla osób w spektrum?

Warsztat przybliży perspektywy odbierania świata przez osoby w spektrum autyzmu przez prowadzących zawodowo i prywatnie znających ten świat od środka.  Autorzy przekażą swoją wiedzę, ale też zastosują otwartą formułę odpowiadającą na zagadnienia pojawiające się w grupie uczestników warsztatu.

Autorstwo i prowadzenie:

Anna Janiak – pedagożka specjalna, trenerka umiejętności społecznych, społeczniczka, prezeska Fundacji FIONA oraz Spółdzielni Socjalnej FURIA Autorka modelu aktywizacji społeczno-zawodowej osób w spektrum autyzmu oraz rozwiązań wspierających ich rodziców i opiekunów. Laureatka konkursu grantowego „Inkubator WINS”. Mama dorosłego syna z ZA.

Jerzy Janiak – pedagog, wieloletni działacz na rzecz osób z ASD i wolontariusz pracujący z osobami ze spektrum autyzmu. Prezes Fundacji Aktywnych FURIA, administrator serwisu informacyjno-publicystycznego „Niebieska-Fala”, twórca projektu grantowego „Inkubator WINS” dotyczącego asystentury dla studentów ze spektrum autyzmu na uczelniach wyższych.

Limit osób: 40 uczestników

Na zgłoszenia czekamy pod adresem e-mail: edukacja@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Partnerzy: Silesia Film, Kinoteatr Rialto

3. Forum realizowane jest przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Projekt wizualizacji: Marta Polaczuk

Fotografia: Alicji Wróblewskiej │alicjawróblewska.com