„Yuku i magiczny kwiat” – wsparcie finansowe dla kin studyjnych

wróć
14-01-202316:26
„Yuku i magiczny kwiat” – wsparcie finansowe dla kin studyjnych – Stowarzyszenie Kin Studyjnych

W piątek, 13 stycznia, na ekrany kin studyjnych trafiła urzekająca baśń YUKU I MAGICZNY KWIAT. Film zachwycił naszych Jurorów – Agnieszka Balicka (kina Kika i Agrafka, Kraków), Joanna Piotrowiak (kino Muza Poznań), Michał Surówka (kino Ważka, Niepołomice) – którzy uhonorowali go Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Kin Studyjnych podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Nagrodą Jury obok pięknej statuetki Kwiatu Paproci, którą otrzymali Twórcy, jest także wsparcie finansowe dystrybucji filmu w kinach Sieci Kin Studyjnych.

W związku z tym ogłaszamy otwarcie naboru wniosków na dofinansowanie wydarzeń: prelekcji, spotkań, warsztatów wokół filmu oraz oddolnej promocji w kinach studyjnych. Wypełnione wnioski należy przesyłać na adres wnioski@stowarzyszeniekinstudyjnych.pl  Nabór trwa do dnia 20 stycznia 2023 lub do wyczerpania puli środków.

Każde z kin może ubiegać się o jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Wkład własny nie jest wymagany.

Łączna pula środków to 3000 zł

O FILMIE

Na szczycie najwyższej góry rośnie magiczny kwiat dający wieczne światło. Rezolutna myszka Yuku chce go koniecznie zdobyć dla swojej babci, która go potrzebuje. Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! Bo w lesie zdającym się nie mieć końca, można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Myszka Yuku ma jednak silną motywację by wyruszyć w Himalaje.

Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele oraz niespodziewani sprzymierzeńcy jak Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują!

Są tu wszystkie smakowite składniki potrzebne do zauroczenia małych dzieci: zagadki, piosenki, spodziewani lub niespodziewani złoczyńcy, przyjaciele na całe życie i niezliczone zwierzęta z bajek, które podają rękę naszej małej myszce. Nie brakuje tu dobrych emocji, pokonywania przeszkód, stawiania czoła życiu i pozbywania się kompleksów, co czyni z Yuku inspirującą bohaterkę, która zauroczy nie tylko młodych widzów.

Dystrybucja Kino Dzieci // Stowarzyszenie Nowe Horyzonty:

Stella Skiba stella.skiba@nowehoryzonty.pl;

Mateusz Możdżeń mateusz.mozdzen@nowehoryzonty.pl

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE ORGANIZACJI SEANSÓW

KOMUNIKAT NR. 1 z 13.01.2023 r.